idi:string(3) "368"

Willa w Nidku

01. Lokalizacja Nidek (woj. małopolskie, Polska)
02. Etap realizacji Projekt koncepcyjny
03. Data projektu 2013
04. Koszt budowy 3,5 mln zł brutto
05. Powierzchnia użytkowa 524 m2
06. Powierzchnia lustra wody 22,5 m2
07. Opis Willa podmiejska to dom wielopokoleniowy, zaprojektowany zgodnie z zasadami komfortu i wszelkimi udogodnieniami dla wszystkich domowników.
Wykorzystanie drewna i kamienia, jako pokrycie dachu i materiał elewacyjny, wpisuje budynek w wiejski charakter otaczającej zabudowy.
W dość nietypowy sposób pochyłe nachylenie terenu działki zostało wykorzystane przy atrialnym układzie domu jednorodzinnego. Wielopoziomowe atrium otwarte na ogród pozwala na bezproblemowe odprowadzenie śniegu.
Wewnętrzny dziedziniec nie tylko dostarcza dodatkowych walorów estetycznych, lecz stało się centrum rekreacji poprzez wielofunkcyjne wykorzystanie tej przestrzeni na rekreację - taras śniadaniowy, ogródek grillowy, miejsce wypoczynku i relaksu przy kaskadzie wodnej oraz taras do opalania tuż przy basenie.
Na poziomie piwnicy znajduje się pomieszczenie rekreacyjne z basenem z przeciwprądem, wanną spa z widokiem na ogród i las, sauną fińską oraz miejsce do ćwiczeń.
Koncepcja zakładała ruchomy dach nad główną sypialnią oraz salonem, zapewniające zacienienie przeszklonej połaci w upalne dni oraz panoramiczny widok na gwiaździste niebo nocą.

zobacz wiecej